BEGUNJŠČICA
V četrtek, 3. 07. 2025
Starejša skupina pohodnikov Posavskih planinskih društev bo organizirala planinski izlet na Begunjščico 2060m. Vrh v Karavankah z najvišjim Velikim vrhom nudi lepe razglede na osrednjo Slovenijo. Na južnih pobočjih pa je poleti tudi veliko gorskega cvetja.
Opis poti
Odhod s parkirišča gostišča Pečnik na avtobusno postajo Krško in po avtocesti mimo Ljubljane, skozi Begunje na parkirišče pri Domu v Dragi 689m. Po krajši pripravi na vzpon bomo začeli po nezahtevni poti proti Roblekovem domu na Begunjščici 1.657m. V planinski koči nam bodo pripravili topli obrok. Po krajšem počitku se bomo razdelili v dve skupini. Prva se bo povzpela na vrh Begunjščice in se z vrha spustila do planinske koče na Prevali 1.311m. Druga skupina bo prečila pogorje in se ravno tako ustavila na Prevali, kjer se bomo skupaj odpočili in nadaljevali skozi Bornove tunele do mejnega prehoda na Ljubelju 1.058m, kjer bomo naš pohod zaključili. Z avtobusom se bomo nato odpeljali skozi Šentansko dolino in skozi Tržič nazaj v Posavje.
Urnik
- 6.00 - odhod avtobusa izpred Gostišča Pečnik, 6.10 avtobusna postaja Krško,
- 8.30 – prihod do izhodišča doma v Dragi,
- 9.00 - začetek vzpona do Roblekovega doma,
- 12.00 – prihod na Roblekov dom,
- 13.00 - vzpon na vrh Begunjščice - prva skupina,
- 13.40 - spust do koče na Prevali – druga skupina,
- 16.00 – prihod do koče na Prevali,
- 17.30 - prihod do avtobusa na Ljubelju,
- 20.00 - prihod nazaj v Posavje.
Oprema
- Planinski čevlji, pohodna oblačila, kape s šiltom kot zaščita pred sončnimi žarki.
- Rezervna oblačila: majice, nogavice, rezervno spodnje perilo,
- Priporočam pohodniške palice, krema za zaščito pred sončnimi žarki.
- Ne pozabite kaj za pod zob in dovolj osvežilnih napitkov. Hrano in pijačo si lahko kupite tudi v planinski koči.
Planinski izlet je delno zahteven.
Prijave sprejemam do torka 1. 7. 2025, na telefon 031 663 319 – sporočilo ali elektronski naslov
Cena prevoza na udeleženca planinskega izleta znaša: za 40 – 44 udeležencev – 17€ , od 45 - 49 udeležencev - 15€ , za 50 udeležencev – 14€.
V primeru slabega vremena bomo planinski izlet odpovedali.
Vodja planinskega izleta:
Anton Zakšek